30 rezultate

 • Rendit
  ...
Close
Çmimi
Çmimi: Reset
 • Loja e Patës 3,000 L

  Klasikët nuk dalin kurrë nga moda!

  Djeco ka risjellë këtë lojë shumë të dashur për të vegjël e të rritur me një stil të ri të mrekullueshëm. Loja është shumë e thjeshtë: lojtari i parë që arrin në kutinë e fundit fiton por kujdes, gjatë rrugëtimit për në finale, me ç’do hedhje dadosh mund të dalin disa pengesa dhe rreziqe që duhen kapërcyer! Luhet në grup prej 2 ose 4 lojtarësh ku ç’do lojtar përfaqësohet nga një rosak. Rregullat janë të vendosura në manualin shoqërues.

  Karakteristikat:

  • Përmasat e paketimit: 38 x 16 x 3 cm
  • Mosha: +5 vjeç

  Ka stok

 • Loja klasike e shahut 3,200 L

  Klasikët nuk dalin kurrë nga moda!

  E dimë tashmë që shahu është mbreti i të gjitha lojërave. Argëtuese dhe edukuese, kjo lojë nxit forcën e mendimit, zhvillon inteligjencën, durimin dhe përqëndrimin. Perfekte për t’u argëtuar me orë të tëra.  Rregullat janë të vendosura në manualin shoqërues. Fushat e shahut janë realizuar me figura të ndryshme shumë të bukura e plot ngjyra. Kutia përmban 16 figura shahu dhe 24 figura për të luajtur damë. Vjen me një valixhe mbajtëse shumë të bukur, ideale për tu marrë kudo me vete.

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat e paketimit: 20 x 14.5 x 6 cm
  • Mosha: +6 vjeç

  Ka stok

 • Tangram 1,100 L

  Tangram është një lojë logjike edukative për të mësuar forma dhe për të kaluar një kohë të mirë. Pjesët e saj janë magnetike për të luajtur në një tabelë magnetike, frigorifer ose sipërfaqe metalike. Përfshin shtatë pjesë me ngjyra të ndezura me sy të lezetshëm të printuar në njërën anë. Mënyra të pafundme për të krijuar modelet dhe format tuaja.

  Karakteristikat:

  • Tangram është një lojë logjike edukative
  • Përfshin shtatë pjesë me ngjyra të ndezura
  • Mënyra të pafundme për të krijuar modelet dhe format tuaja

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 16 cm
  • Mosha: +3 vjeç

  Ka stok

 • Fjalëkryq – Festa e fjalëve 2,600 L

  Festa e fjalëve | Festa e fjalëve është loja klasike e trajnimit për fjalëkryq! Fëmijët do të duhet të formojnë fjalë me pllakat që kanë prekur dhe me të cilat lojtarët e tjerë kanë vendosur në tabelë. Lojtari që përfundon letrat e tij më parë dhe i cili gjithashtu ka marrë rezultatin më të lartë duke vendosur letrat në tabelë fiton. Shtë ideal për stimulimin e orientimit hapësinor, arsyetimit konkret dhe abstrakt dhe përqendrimit!

  Karakteristikat:

  • Përmban 102 pllaka shkronjash, 4 stenda muzikore dhe 1 dërrasë
  • Për 2-4 lojtarë
  • Bordi: 48cm (Lartësia) x 36cm (Gjerësia)
  • Paketimi: 26.5cm (Lartësia) x 38.2cm (Gjerësia) x 5cm (Gjatësia)

  Ka stok

 • Seti Magjik Magicam 8,400 L

  Magicam përmban 30 truke magjike duke filluar nga zhdukja, transformimi, krijimi i iluzioneve dhe bërja e parashikimeve. Ky është një set me gjithçka që nevojitet për t’u bërë një magjistar i madh. Të gjitha materialet janë zhvilluar nga magjistarë profesionistë. Shumë nga truket shpjegohen në një video që mund të shikohen në faqen e internetit dedikuar lojrave të magjisë. Kjo lojë është e përshtatshme për fëmijët e moshës +8 vjeç dhe ndihmon në zhvillimin e shkathtësisë, logjikës, të folurit rrjedhshëm dhe vetëbesimit.

  Karakteristikat: 

  • Magicam përmban 30 truke magjike
  • Përmban 40 pajisje dhe 1 broshurë udhëzimi
  • Të gjitha materialet janë zhvilluar nga magjistarë profesionistë
  • Ndihmon në zhvillimin e shkathtësisë, logjikës, të folurit rrjedhsëm dhe vetëbesimit
  • Lojë që mund të luhet me një person tjetër
  • Ide e bukur dhe e veçantë dhurate

  Të dhënat teknike:

  • Përmasa e kutisë: 26 x 24 x 6 cm
  • Materialet: Dru, Karton dhe Plastikë
  • Mosha: +8 vjeç

  Ka stok

 • Kubi formues – Riddle Cube 3,100 L

  Puzzle kubike është e përkryer për të luajtur vetëm ose për të garuar me miqtë tuaj. Rrotulloni, shtrini dhe kthesoni kubin elastik për të rikrijuar në më pak se 60 sekonda vizatimin ose fjalën që shfaqet në letër. I/E pari/a që plotëson 5 sfida do të shpallet fitues!

  Karakteristikat:

  • Përfshin: 4 kube enigmë, 100 karta sfiduese të dyanshme, 1 orë 1-minutëshe dhe udhëzime.
  • 1 deri në 4 lojtarë.
  • Përmasat: 12.7cm x 12.7cm x 12.7cm
  • Mosha: Nga 8 vjeç.

  Ka stok

 • Seti i magjistarit 4,900 L

  Set magjik i zbulimeve | Abrakadabra! Ky paketim fantastik prej druri përfshin katër “truke” të lehta për t’u zotëruar për fillestarët. Magjistarët e rinj do të përmirësojnë besimin e tyre pasi të mahnisin familjen dhe miqtë me truket dhe iluzionet emocionuese! Përfshihen “Magic Jewel Box”, “Coling Changeing String”, “Chamber of Illusion” dhe “Sword in the Stone”. Një nga pak grupet magjike të përshtatshme për fëmijët e moshës gjashtë vjeç.

  Ka stok

 • Bingo 7,900 L

  Bingo e mrekullueshme e stilit retro për të luajtur me familjen ka një dërrasë të bukur prej druri me vrimat ku do të depozitohen numrat që dalin nga daulle.

  Karakteristikat:

  • Përfshin kartat e lojës, patate të skuqura, daulle bas, topa dhe bord.
  • Nga 2 lojtarë.
  • Mosha: +8 vjeç.

  Përmasat:

  • Kutia: 28cm x 28cm x 25cm
  • Daulle basi: 26cm (Lartësia) x 18.5cm (Diametri)
  • Bordi prej druri: 34cm x 2.2cm x 24.5cm

  Ka stok

 • Seti i futbollit 13,900 L

  Kjo lojë klasike e futbollit është e përkryer për një kohë familjare shumë argëtuese. Mund të luhet me vëllezërit më të mëdhenj ose babain. Filloni të luani duke formuar 2 skuadra, mbani dorezat që janë në ngjyrën e ekipit tuaj dhe më pas rrotulloni ose lëvizni shufrat për të goditur topin në portën e kundërshtarit. Personi që shënon më shumë gola është fituesi. Të gjitha pjesët janë në mënyrë optimale të sigurta për fëmijët. Kjo lojë përveç se argëtuese, shkathtëson fëmijët dhe rrit koordimin sy-duar dhe ndërveprimin. Falë madhësisë, mund të vendoset kudo në shtëpi ose të merret me vete.

  Karakteristikat:

  • Lojë klasike e futbollit është e përkryer për një kohë familjare shumë argëtuese
  • Personi që shënon më shumë gola është fituesi
  • Të gjitha pjesët janë në mënyrë optimale të sigurta për fëmijët
  • Kjo lojë përveç se argëtuese, shkathtëson fëmijët dhe rrit koordimin sy-duar dhe ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: +3 vjeç
  • Përmasat: 37.6 x 45 x 10 cm
  • Pesha: 1.63 kg

  Ka stok

 • Futboll tavoline 6,500 L

  Një nga lojërat më argëtuese ku mund të përfshihet e gjithë familja. Fëmijët i pëlqejnë garat dhe mbi të gjitha i pëlqen të fitojnë dhe futbolli i tavolinës është një lojë e përsosur që ata të mësojnë të garojnë pa hile duke pranuar njësoj humbjen dhe fitoren.

  Karakteristikat:

  • Përfshin 1 tavolinë druri futbolli dhe 2 topa
  • Ka 2 shënues për të kontrolluar golat (1 për secilin gol).
  • Për 2 lojtarë
  • Mosha: +6 vjeç

  Përmasat:

  • Tavolina: 50cm (Gjerësia)
  • Paketimi: 32.5cm(Lartësia) x 52cm (Gjerësia) x 10.3cm (Gjatësia)

   

  Ka stok

 • Ludo 2 në 1 2,600 L

  2 lojëra klasike në 1, orët e argëtimit nuk do të mbarojnë kurrë! Janë lojëra tradicionale që nuk shkojnë asnjëherë jashtë stilit dhe tani, të vegjlit do të kenë të dy në një bord të vetëm të dyanshëm. Përveç kësaj, dizajni i saj modern dhe i rinovuar do të adhurohet nga fëmijët. Përshtatur për moshat +3 vjeç.

  Përmban:

  • Bordin e dyanshëm.
  • 16 copa
  • 4 zare me ngjyra.
  • Për 2-4 lojtarë.
  • E bërë nga druri.

  Përmasat:

  • Bordi: 33cm (Lartësia) x 33cm (Gjerësia) x 1cm (Gjatësia)
  • Paketimi: 33.8cm (Lartësia) x 33.8cm (Gjerësia) x 4cm (Gjatësia)

  Ka stok

 • Beteja detare 3,500 L

  Beteja detare “piratët vs vikingët” është një lojë fantastike e betejës së detit, në të cilën pjesëmarrësit duhet të gjejnë dhe të fundosin anijet e kundërshtarit të tyre. Kush është më i aftë dhe i shpejtë për t’i gjetur ata fiton betejën.

  Karakteristikat:

  • Përfshin bord, 2 kuti të fshirë nga 64 sheshe (8×8) dhe 2 shënues vileda.
  • Paketimi: 31 cm (Lartësia) x 25.7cm (Gjerësia) x 4.5cm (Gjatësia)
  • Mosha: Nga 5 vjeç.

  Ka stok

 • 12 lojra – Classic Box 4,200 L

  Kutia klasike magjike nga Djeco për argëtimin e fëmijëve nga mosha 4-vjeç e lartë. Në këtë kuti janë përmbledhur 12 lojëra klasike, ku falë tyre momentet e argëtimit nuk do të mungojnë, si përshembull, gjarpërinjtë dhe shkallët, loja me zare dhe lojëra me letra. Fëmijët mund të zgjedhin ti luajnë me bashkëmoshatarët, por pse jo dhe me prindërit.  Përveç se janë argëtuese, ato vijnë edhe me dizajn kijues dhe kombinim ngjyrash të këndshme për syrin. Mund të luhen deri në 4 lojtarë.

  Karakteristikat:

  • Janë lojra argëtuese
  • Përman 12 lojra të ndryshme
  • Grafikë dhe ngjyra të këndshme
  • Përfshin edhe një fletore për mbajtjen e rezultateve
  • Mund të luhen e bashkëmoshatarët ose prindërit
  • Mosha: +4 vjeç

  Ka stok

 • 20 lojra – Classic Box 6+ 6,300 L

  Kutia klasike magjike nga Djeco për argëtimin e fëmijëve nga mosha 6-vjeç e lartë. Në këtë kuti janë përmbledhur 20 lojëra klasike, ku falë tyre momentet e argëtimit nuk do të mungojnë, si përshembull, damë, shah, loja e mullirit, loja me zare dhe lojëra me letra. Fëmijët mund të zgjedhin ti luajnë me bashkëmoshatarët, por pse jo dhe me prindërit.  Përveç se janë argëtuese, ato vijnë edhe me dizajn kijues dhe kombinim ngjyrash të këndshme për syrin.

  Karakteristikat:

  • Janë lojra argëtuese
  • Përman 20 lojra të ndryshme
  • Grafikë dhe ngjyra të këndshme
  • Përfshin edhe një fletore për mbajtjen e rezultateve
  • Mund të luhen e bashkëmoshatarët ose prindërit
  • Mosha: +6 vjeç

  Ka stok

 • Shuffleboard 2-në-1 8,200 L

  Shuffleboard 2-në-1 | Krijoni një kohë të veçantë me familjen dhe miqtë me këto lojëra argëtuese! Shuffleboard 2-në-1 përfshin një bord klasik nga njëra anë dhe një lojë me disqe nga ana tjetër. Fëmijët do të pëlqejnë të marrin kthesat ndërsa zhvillojnë koordinimin dhe aftësitë e shkëlqyera praktike.

  Karakteristikat:

  • Rekomandohet për 1 deri në 2 lojtarë, të moshave +3 vjeç.
  • Përfshin Bordin me 10 disqe.

   

  Ka stok

 • Ludanimo 5,900 L

  Lojë ekuilibri, lojë kujtese dhe lojë kursi për të luajtur vetëm ose me të tjerët, duke ndjekur rregullat ose jo. Ludanimo është një lojë memo me kafshë të fshehura nën kube. Argëtimi i fëmijëve nuk ka fund, madje mund të luhet edhe në grup shokësh. Kutia Ludanimo  përbëhet nga 15 kube të formave dhe madhësive të ndryshme, 6 kafshë (mace, qen, derr, lepur, lopë dhe pulë), 3 zare dhe një  rregullator loje. Figurat plastike të buta dhe zaret  janë të përshtatshme për duart e vogla.

  Përmban:

  • 15 kube
  • 6 kafshë
  • 3 zare
  • 1 rregullator loje

   

  Karakteristikat:

  • Lojë argëtuese dhe tërheqëse
  • Lojë kujtese dhe kursi
  • Ndihmon edhe në shkathtësimin e fëmijëve
  • Mund të luhet edhe në grup
  • E përshtatshme për djem dhe vajza

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat e kutisë: 30 x 28 x 9.5 cm
  • I përshtatshëm për moshat: +3 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Mistigri 1,300 L

  Kartat e lojës, Mistigri janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Mistigri është një lojë argëtimi për fëmijë të moshës nga 4 deri në 7 vjeç. Fëmijët do konkurrojnë midis tyre për të çiftuar kartat identike dhe për të hequr nga vetja kartën Mistigri.  Kush lojtar ka kartën Mistigri në fund humbet lojën. Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë, zgjat 10 minuta dhe përfshin 33 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban 33 karta me dizajne të ndryshme dhe kartën Mistigri. Kjo është lojë e ngjashme me klasiket e lojrave me letra. Secili lojtar merr një kartë në dorë dhe kjo vazhdon me kahun orar për të gjithë lojtarët me rradhë. Më pas lojarët zgjedhin letra tek lojtari vijues, në marrin kartë identike me ato që kanë i heqin. Loja përfundon me lojtarin që humbet lojën duke i mbetur karta Mistigri në dorë. 

  Karakteristikat:

  • Mistigri është një lojë  argëtimi për fëmijë të moshës nga 4 deri në 7 vjeç
  • Fëmijët do konkurrojnë midis tyre për të çiftuar kartat identike dhe për të hequr nga vetja kartën Mistigri
  • Kush lojtar ka kartën Mistigri në fund humbet lojën
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë, zgjat 10 minuta dhe përmban 33 karta
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 11 x 8 x 3 cm
  • Mosha: 4- 7 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Bata Waf 1,300 L

  Kartat e lojës, Bata Waf janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Bata Waf është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës nga 3 deri në 6 vjeç. Fëmijët do konkurrojnë midis tyre me karta me qenushë të madhësive të ndryshme. Kush ka kartën më të madhe ia merr kundërshtarit deri në kartën e fundit. Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë, zgjat 10 minuta dhe përfshin 36 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban 36 karta me dizajne me qenushë të ndryshë dhe secili prej tyre ka një matës madhësie nga 1 deri në 6, sipas rendit rritës. Çdo lojtar zgjedh një kartë dhe kush është më e madhe ia fiton dhe ia merr kundërshtarit. Nëse të dyja kartat e qenushëve kanë të njejtën madhësi, atëhere fillon “Bata Waf”. Tanimë lojtarët duhet të vendosin edhe dy seri kartash mbi ato dhe hapet vetëm karta e tretë, kush ka kartën më të madhe i merr të gjitha. Loja përfundon kur njëri nga lojtarët i merr të 36 kartat. 

  Karakteristikat:

  • Bata Waf është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës nga 3 deri në 6 vjeç
  • Fëmijët do konkurrojnë midis tyre me karta me qenushë të madhësive të ndryshëm
  • Kush ka kartën më të madhe ia merr kundërshtarit deri në kartën e fundit
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë, zgjat 10 minuta dhe përmban 36 karta
  • Zhvillojnë aftësitë vëzhguese
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 11 x 8 x 3 cm
  • Mosha: 3- 6 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Kësulkuqja 1,300 L

  Kartat e lojës, Mechanlou janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Mechanlou është një lojë strategjike, stimuluese dhe argëtuese për fëmijë të moshës nga 4 deri më 7 vjeç. Fëmijëve do t’ju pëlqejë ta luajnë këtë lojë me personazhe nga kësulkuqja. Fituesi është lojtari i parë me të 6 letrat e historisë…por kujdes nga ujku! Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përfshin 50 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë fëmijët dhe nxitin ndërveprimin.

  Karakteristikat:

  • Mechanlou është një lojë strategjike, stimuluese dhe argëtuese për fëmijë të moshës nga 4 deri më 7 vjeç
  • Fëmijëve do t’ju pëlqejë ta luajnë këtë lojë me personazhe nga kësulkuqja
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përmban 50 karta
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin
  • Zhvillojnë aftësitë strategjike

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 11.7 x 8.5 x 2.8 cm
  • Mosha: 4-7 vjeç

  Ka stok

 • Kafshët Ngatrestare 3,600 L

  Një lojë argëtuese dhe me objektiva, ku lojtarët duhet të garojnë me njëri-tjetrin. Kjo lojë mund të luhet me 2 deri në 4 lojtarë dhe konsiston në goditjen e objektivave. Objektivat janë me figura të ndryshme dhe me vlerë pikësh të ndryshme. Sa më i vogël në madhësi të jetë objektivi, aq më shumë pikë përfitohen nëse arrihen të goditen. Lojtari me më shumë pikë shpallet fitues. Për të pasur mundësi të merret kudo me vete, përfshihet edhe një çantë.  Kjo lojë ndihmon në argëtimin dhe shkathtësimin e fëmijëve.

  Karakteristikat:

  • Një lojë argëtuese dhe me objektiva
  • Mund të luhet me 2 deri në 4 lojtarë dhe konsiston në goditjen e objektivave
  • Sa më i vogël në madhësi të jetë objektivi, aq më shumë pikë përfitohen nëse arrihen të goditen
  • Objektivat janë me figura të ndryshme dhe me vlerë pikësh të ndryshme
  • Kjo lojë ndihmon në argëtimin dhe shkathtësimin e fëmijëve.

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: 4-8 vjeç
  • Përmasat: 22 x 16 x 6 cm

  Ka stok

 • Domino – Octo druri 3,200 L

  Octo domino  një lojë edukative prej druri për fëmijë nga +2 vjeç, e cila përmban 28 domino. Një lojë domino e dyanshme me temën e kafshëve pyjore. Fëmijët duhet të mbledhin kafshët ose figurat për të formuar një sekuencë logjike. Dominot janë të dyanshme, ku nga njëra anë përmbajnë ilustrime të bukura të kafshëve dhe pika domino në anën tjetër. Fiton i pari që vendos të gjitha dominot.

  Karakterikat:

  • Lojë argëtuese, edukative dhe logjike
  •  Një lojë domino e dyanshme me temën e kafshëve pyjore
  • Dominot janë të dyanshme, ku nga njëra anë përmbajnë ilustrime të bukura të kafshëve dhe pika domino në anën tjetër
  • Mund të luhet deri në 4 lojtarë

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: +2 vjeç
  • Përmasat: 23 x 23x 3 cm

   

  Ka stok

 • Piramida 4,100 L

  Lojë me vëzhgim dhe shpejtësi. Një duel midis ndërtuesve, i pari që riprodhon piramidën e kartave fiton lojën. Por, kini kujdes për kurthe dhe ngjashmëri. Archichato është një lojë vëzhgimi dhe ndërtimi shpejtësie për 2 lojtarë që zgjat rreth 15 minuta.

  Karakteristikat: 

  • Lojë me vëzhgim dhe shpejtësi
  • I pari që riprodhon piramidën e kartave fiton lojën
  • Mund të luhet me dy lojtarë dhe zgjat 15 minuta

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 13 x 13 x 18 cm
  • Mosha: +6 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Mistigriff 1,300 L

  Kartat e lojës, Mistigriff janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Mistigriff është një lojë mprehtësie, shpejtësie, taktike dhe argëtimi për fëmijë të moshës nga 5 deri më 8  vjeç. Fëmijët do duhet të mposhtin dragoin e frikshëm për të shpëtuar Mbretin dhe Mbretëreshën dhe për të mbledhur sa më shumë pikë “trimërie” që të fitojnë lojën. Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-5 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përfshin 36 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban 36 karta të ndryshme, karta me mbretin dhe mbretëreshën, karta me dragoin, me kalorës dhe karta me fuqi magjike. Të gjitha ka vlerësime dhe pikë trimërie të ndryshme. Derisa të shpëtohet Mbreti dhe Mbretëresha mbaron loja dhe më pas secili lojtar mbledh pikët e trimërisë. Kush lojtar ka më shumë shpallet fitues. Por, kujdes nga kurthet e dragoit dhe shpresoni në sa më shumë karta fuqie magjike.

  Karakteristikat:

  • Mistigriff është një lojë mprehtësie, shpejtësie, taktike dhe argëtimi për fëmijë të moshës 5 deri më 8  vjeç
  • Fëmijët do duhet të mposhtin dragoin e frikshëm për të shpëtuar Mbretin dhe Mbretëreshën
  • Fëmijët duhet të mbledhin sa më shumë pikë “trimërie” që të fitojnë lojën
  • Luhet nga 2- 5 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përmban 36 karta
  • Zhvillojnë aftësitë vëzhguese
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 11.7 x 8.5 x 2.8 cm
  • Mosha: 5- 8 vjeç

  Ka stok

 • Magnetic Battleships 3,200 L

  Një version i mrekullueshëm  i lojës klasike Battleships. Kjo lojë e krijuar posaçërisht për të apasionuarit pas marinës dhe betejave në det. Seti përmban udhëzime të detajuara për mënyrën e funksionimit të lojës, e cila zgjat rreth 10 minuta.  Në vend të numrave dhe shkronjave, fëmijët duhet të luajnë me ngjyrat dhe jetën detare, peshqit, gaforret, balenat, molusqet. Vjen në një kuti në formë varke, lehtësisht e transportueshme. Kjo, së bashku me tabelën magnetike, e bën atë lojën perfekte për udhëtime të gjata. Bëje vetë përfshin një sërë aktivitetesh lojrash argëtuese dhe krijuese të projektuara për të zhvilluar kreativitetin dhe shkathtësinë e fëmijëve.

  Karakteristikat: 

  • Lojë e krijuar posaçërisht për të apasionuarit pas marinës dhe betejave në det.
  • Aktivitet argëtues dhe krijues
  • Seti përmban udhëzime të detajuara për mënyrën e funksionimit të lojës, e cila zgjat rreth 10 minuta
  • Lojë perfekte për udhëtime të gjata
  • Zhvillojnë kreativitetin dhe shkathtësinë e fëmijëve

  Të dhënat teknike:

  • Gjatësia: 21 cm
  • Mosha: 5-9 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra- Thesari 1,600 L

  Kartat e lojës, Trezors janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Trezors është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës +7  vjeç. Fëmijët do duhet të marrin rolin e piratëve dhe të konkurrojnë midis tyre për të mbledhur thesarin më të madh. Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përfshin 59 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban 59 karta të ndryshme me thesare dhe piratë. Secili nga lojtarët duhet të marrë një kartë dhe nëse ajo është identike si tek arka e parë e thesarit e fiton atë, nëse dy lojtarë fitojnë duke  e njëjta kartë, më i shpejti e merr atë, nëse janë dy ndahen. Kush grumbullon karta thesari me vlerë më të madhe fiton lojën. Por, duhet të keni kujdes edhe nga kartat e arkave të thesarit që mund tju zbresin vlerë thesarit tuaj.

  Karakteristikat:

  • Trezors është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës +7 vjeç
  • Fëmijët do duhet të marrin rolin e piratëve dhe të konkurrojnë midis tyre për të mbledhur thesarin më të madh
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përmban 59 karta
  • Zhvillojnë aftësitë vëzhguese
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 16 x 12 x 3 cm
  • Mosha: +7 vjeç

  Ka stok

 • Kastori 4,600 L

  Kastori | Përdorni shkopin për të nxitur një kunjë druri pa bërë që kastori të bjerë. Çdo lojtar merr radhën dhe fiton ai që mund të shpëtojë jetën e kastorit. Kjo lojë i ndihmon fëmijët të zhvillojnë koordinimin e syve me duart dhe aftësi strategjike.

  Karakteristikat:

  • Ideale për 1-4 lojtarë.
  • Madhësia e produktit: 3.5 x 3.5 x 3.5 cm
  • I pershtatshem +3 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Kafshët gjigande 1,600 L

  Kartat e lojës, Batanimo janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Batanimo është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës nga 3 deri në 6 vjeç. Fëmijët do konkurrojnë midis tyre me karta me kafshë të madhësive të ndryshme. Kush ka kartën më të madhe ia merr kundërshtarit deri në kartën e fundit. Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë, zgjat 10 minuta dhe përfshin 36 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban 36 karta me dizajne të kafshëve të ndryshme dhe secila prej tyre ka një matës madhësie nga 1 deri në 6, sipas rendit rritës. Çdo lojtar zgjedh një kartë dhe kush është më e madhe ia fiton dhe ia merr kundërshtarit. Nëse të dyja kartat e kafshëve kanë të njejtën madhësi, atëhere fillon “beteja”. Tanimë lojtarët duhet të vendosin edhe dy seri kartash mbi ato dhe hapet vetëm kartat e tretë, kush ka kartën më të madhe i merr të gjitha. Loja përfundon kur njëri nga lojtarët i merr të 36 kartat. 

  Karakteristikat:

  • Batanimo është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës nga 3 deri në 6 vjeç
  • Fëmijët do konkurrojnë midis tyre me karta me kafshë të madhësive të ndryshme
  • Kush ka kartën më të madhe ia merr kundërshtarit deri në kartën e fundit
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë, zgjat 10 minuta dhe përmban 36 karta
  • Zhvillojnë aftësitë vëzhguese
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 15.6 x 11.7 x 2.8 cm
  • Mosha: 3- 6 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Sardelet 1,600 L

  Kartat e lojës, Sardines janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Sardines është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës +5 vjeç. Fëmijët do kenë në dispozicion disa sekonda për të vëzhguar sardelet e vogla, për t’i memorizuar dhe për t’i gjetur përsëri në kuti. Fëmijët duhet të gjejnë dy kartat e nevojshme për të krijuar vizatimin dhe kush arrin të mbledhë i pari 5 karta fiton lojën. Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përfshin 50 karta. Këto karta loje zhvillojnë aftësitë vëzhguese, shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban 50 karta me dizajne të peshqëve sardele. Çdo lojtar zgjedh 5 karta dhe i memorizon ato. Më pas këto karta bashkohen me të tjerat duke rimarrë 5 dhe duhet të vendosin nëse ishin më parë apo jo. Nëse po ata e marrin kartën dhe nëse japin përgjigje të gabuar humbasin 2 karta të fituara. Në këtë llogjikë vazhdohet derisa kutia nuk ka më karta dhe numërohen se kusha nga lojtarët ka gjetur më shumë, që njëkohësisht fiton edhe lojën. 

  Karakteristikat:

  • Sardines është një lojë mprehtësie, shpejtësie dhe argëtimi për fëmijë të moshës +5 vjeç
  • Fëmijët do kenë në dispozicion disa sekonda për të vëzhguar sardelet e vogla, për t’i memorizuar dhe për t’i gjetur përsëri në kuti
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë, zgjat 15 minuta dhe përmban 50 karta
  • Zhvillojnë aftësitë vëzhguese
  • Shkathtësojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 15 x 12 x 3cm
  • Mosha: +5 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – ABC Miam 1,600 L

  Kartat e lojës, ABC Miam janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  ABC Miam është një lojë fjalësh origjinale dhe argëtuese  për fëmijë të moshës +8 vjeç. Fëmijët do duhet të ushqejnë monstrat e zgjedhur me kafshë të tjera. Por, kujdes! Monstrat kanë preferenca.  Kjo lojë është perfekte për tu luajtur në grupe, zakonisht me 2-4 lojtarë dhe zgjat 20 minuta dhe përmban 66 karta.  Këto karta loje mprehin aftësitë elokuencës dhe nxitin ndërveprimin.

  Si funksionon loja?

  Kutia përmban karta me monstra dhe karta me kafshë ushqyese. Secili lojtar duhet të zgjedhi kartë monstër dhe ta mbajë hapur. Secili nga monstrat ka preferenca kafshësh për të ngrënë në bazë të shkronjave dalluese. Nëse fëmijë gjejnë emrin e një kafshe dhe ajo përmban shkronja që karta monstër i ka atëherë e merr atë kartë. Secila nga kartat ka edhe pikë respektive. Në fund kush grumbullon më shumë pikë fiton. 

  Karakteristikat:

  • ABC Miam është një lojë fjalësh origjinale dhe argëtuese  për fëmijë të moshës +8 vjeç
  • Janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët
  • Luhet nga 2- 4 lojtarë,  zgjat 20 minuta dhe përmban 66 karta
  • Zhvillojnë aftësitë e elokuencës
  • Zhvillojnë dhe nxitin ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 15 x 11 x 3 cm
  • Mosha: +8 vjeç

  Ka stok

 • Lojë me letra – Top Dogs 1,600 L

  Kartat e lojës, Top Dogs janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët.  Top Dogs është një lojë vëzhgimi, shpejtësie dhe rrokjesh, për fëmijë të moshës + 8 vjeç. Fëmijët duhet të gjejnë sa më shpejt kombinimin e emrave në bazë të një rendi të caktuar. Charly, Luly, Charlu… cili është emri i qenit kryesor? Ky set me karta loje përfshin 64 karta, luhet me 2 deri në 4 lojtarë dhe zgjat rreth 20 minuta. Këto karta loje mprehin aftësitë vëzhguese, zhvillojnë shprehinë dhe nxitin ndërveprimin.

  Karakteristikat:

  • Top Dogs është një lojë vëzhgimi, shpejtësie dhe rrokjesh, për fëmijë të moshës + 8 vjeç
  • Janë perfekte për orë argëtimi pafund për fëmijët
  • Ky set me karta loje përfshin 64  karta me personazhe qen të ndryshëm
  • Luhet nga 2-4 lojtarë dhe zgjat 20 minuta
  • Mprehin aftësitë vëzhguese
  • Zhvillojnë shprehinë dhe stimulojnë ndërveprimin

  Të dhënat teknike:

  • Përmasat: 15 x 12 x 3 cm
  • Mosha: +8 vjeç

  Ka stok

Close SHPORTA BEE
Close Lista e dëshirave
Parë së fundmi Close
Close

Close
Bee Kids
Categories