Gjithçka dedikuar ushqyerjes së shëndetshme dhe të sigurtë për vogëlushët dhe fëmijët tuaj. Sete të kompletuara për ushqim, duke filluar nga pjatat, lugët, pirunjtë, gotat dhe deri tek gushoret.

Gushore me dekore shumëngjyrëshe që i mbajnë vogëlushët në një humor të mirë, edhe kur ushqehen, pavarësisht nëse ushqehen me gji ose me ushqime për bebe. BabyBjorn dhe Aden + Anais kanë dizenjuar  koleksione të bukura të gushoreve, të cilat kombinojnë cilësi të lartë 100%  pambuk. Falë kopsave në pjesën e përparme ato mund të përshtaten masave të ndryshme.

Gjithçka e ideuar për tiu përshtatur në perfeksion duarve të vogla dhe për ti mbrojtur nga dëmtimet e mundshme. Setet janë dizenjuar nga markat më të njohura duke sjell produkte funksionale dhe plot ngjyra, pas hulumtimeve dhe eksperiencave të gjata.

30 rezultate

 • Rendit
  ...
Close
Çmimi
Çmimi: Reset
 • Gushore Elodi Sweethearts 2,600 L

  Derdhja është e lejuar dhe nuk është aspak problem me gushoren për vogëlushë nga Elodi. Ajo vjen me ilustrime zemrash të këndshme dhe me një shtresë të brëndshme të papërshkueshme nga uji. Nuk duhet të shqetësoheni për rrobat e bebit sepse ato do të qëndrojnë plotësisht të thata.

  Karakteristikat:

  • Gushore me ilustrime zemrash
  • E butë dhe delikate me lëkurën
  • E përshtatshme për vogëlushët e moshave nga 6 deri ne 18 muajsh
  • E papërshkrueshme nga uji

  Ka stok

 • Set me 3 pjesë Kiddish- Jeshile 1,800 L

  Seti Kiddish me lugë, pirun dhe thikë nga Deer Friends është krijuar me forma të rrumbullakosura për të ndihmuar të vegjlit të praktikojnë vetë-ushqyerjen në mënyrë të sigurtë. Përmasat janë të mirë menduara për duart e vogla dhe të provuara tërësisht nga fëmijët. Ky set është i krijuar në Danimarkë me materiale tërësisht të riciklueshme. Produktet janë të veshura me një material super të butë dhe ngjyrat mat përshtaten me të gjitha pjesët e tjera të koleksionit Kiddish.

  Karakteristikat:

  • Set me pirun, lugë dhe thikë për fëmijë
  • Me forma të rrumbullakosura dhe përmasa të përshtatshme për fëmijë të vegjël
  • Mund të lahen në pjatalarëse
  • Rezistente ndaj nxehtësisë deri ne max 70°C

  Të dhëna teknike:

  • Përmasat: 13 x 3 x 1 cm
  • Të provuara dhe të çertifikuara me standartet europiane EN 14372 dhe standartet 10/2011 & 1935/2004 për materialet në kontakt me ushqimin

  Ka stok

 • Set ngrënie Kiddish Mint 2,500 L

  Set ushqimi prej silikoni jashtëzakonisht praktik për fëmijët e vegjël. Ato janë të pathyeshme dhe i bëjnë përpjekjet e para për t’u vetë-ushqyer më pak stresuese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Me kompletin e ngrënies Kiddish nga Done by Deer, vogëlushi juaj do e presë me padurim orarin e ushqimit! Ky set përmban një lugë, një gotë dhe një tas me bord të ngritur. Përmasat janë të menduara posaçërisht për duart e vogla duke nxitur kështu dëshirën për pavarsi. Materialet janë plotësisht të sigurta për fëmijët, të realizuara pa lëndë toksike, pa BPA, PVC dhe ftalate.

  Karakteristikat:

  • Set ngrënie i përbërë nga një pjatë, një gotë dhe një lugë
  • Nxit fëmijët të vetë-ushqehen
  • Të realizuara pa lëndë toksike dhe pa BPA, PVC dhe ftalate
  • Janë të lehta, nuk thyhen, nuk rrëshqasin, janë rezistente ndaj nxehtësisë dhe pastrohen lehtësisht
  • Mund të përdoren në furrë, mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse

  Të dhëna teknike:

  • Diametri i pjatës: 13.5 cm
  • Gjatësia e lugës: 13 cm
  • Diametri i gotës: 6.5 cm
  • Materiali: 100 % silikon ushqimor

  Ka stok

 • Set ngrënie Kiddish Mustard 2,500 L

  Set ushqimi prej silikoni jashtëzakonisht praktik për fëmijët e vegjël. Ato janë të pathyeshme dhe i bëjnë përpjekjet e para për t’u vetë-ushqyer më pak stresuese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Me kompletin e ngrënies Kiddish nga Done by Deer, vogëlushi juaj do e presë me padurim orarin e ushqimit! Ky set përmban një lugë, një gotë dhe një tas me bord të ngritur. Përmasat janë të menduara posaçërisht për duart e vogla duke nxitur kështu dëshirën për pavarsi. Materialet janë plotësisht të sigurta për fëmijët, të realizuara pa lëndë toksike, pa BPA, PVC dhe ftalate.

  Karakteristikat:

  • Set ngrënie i përbërë nga një pjatë, një gotë dhe një lugë
  • Nxit fëmijët të vetë-ushqehen
  • Të realizuara pa lëndë toksike dhe pa BPA, PVC dhe ftalate
  • Janë të lehta, nuk thyhen, nuk rrëshqasin, janë rezistente ndaj nxehtësisë dhe pastrohen lehtësisht
  • Mund të përdoren në furrë, mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse

  Të dhëna teknike:

  • Diametri i pjatës: 13.5 cm
  • Gjatësia e lugës: 13 cm
  • Diametri i gotës: 6.5 cm
  • Materiali: 100 % silikon ushqimor

  Ka stok

 • Set ngrënie Kiddish Pink 2,500 L

  Set ushqimi prej silikoni jashtëzakonisht praktik për fëmijët e vegjël. Ato janë të pathyeshme dhe i bëjnë përpjekjet e para për t’u vetë-ushqyer më pak stresuese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Me kompletin e ngrënies Kiddish nga Done by Deer, vogëlushi juaj do e presë me padurim orarin e ushqimit! Ky set përmban një lugë, një gotë dhe një tas me bord të ngritur. Përmasat janë të menduara posaçërisht për duart e vogla duke nxitur kështu dëshirën për pavarsi. Materialet janë plotësisht të sigurta për fëmijët, të realizuara pa lëndë toksike, pa BPA, PVC dhe ftalate.

  Karakteristikat:

  • Set ngrënie i përbërë nga një pjatë, një gotë dhe një lugë
  • Nxit fëmijët të vetë-ushqehen
  • Të realizuara pa lëndë toksike dhe pa BPA, PVC dhe ftalate
  • Janë të lehta, nuk thyhen, nuk rrëshqasin, janë rezistente ndaj nxehtësisë dhe pastrohen lehtësisht
  • Mund të përdoren në furrë, mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse

  Të dhëna teknike:

  • Diametri i pjatës: 13.5 cm
  • Gjatësia e lugës: 13 cm
  • Diametri i gotës: 6.5 cm
  • Materiali: 100 % silikon ushqimor

  Ka stok

 • Set ngrënie Kiddish Blue 2,500 L

  Set ushqimi prej silikoni jashtëzakonisht praktik për fëmijët e vegjël. Ato janë të pathyeshme dhe i bëjnë përpjekjet e para për t’u vetë-ushqyer më pak stresuese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Me kompletin e ngrënies Kiddish nga Done by Deer, vogëlushi juaj do e presë me padurim orarin e ushqimit! Ky set përmban një lugë, një gotë dhe një tas me bord të ngritur. Përmasat janë të menduara posaçërisht për duart e vogla duke nxitur kështu dëshirën për pavarsi. Materialet janë plotësisht të sigurta për fëmijët, të realizuara pa lëndë toksike, pa BPA, PVC dhe ftalate.

  Karakteristikat:

  • Set ngrënie i përbërë nga një pjatë, një gotë dhe një lugë
  • Nxit fëmijët të vetë-ushqehen
  • Të realizuara pa lëndë toksike dhe pa BPA, PVC dhe ftalate
  • Janë të lehta, nuk thyhen, nuk rrëshqasin, janë rezistente ndaj nxehtësisë dhe pastrohen lehtësisht
  • Mund të përdoren në furrë, mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse

  Të dhëna teknike:

  • Diametri i pjatës: 13.5 cm
  • Gjatësia e lugës: 13 cm
  • Diametri i gotës: 6.5 cm
  • Materiali: 100 % silikon ushqimor

  Ka stok

 • Set ushqimi Minikoioi Dig In 1,200 L
  Mellow Yellow / Powder GreyMineral Blue / Aqua GreenPinky Pink / Velvet Rose

  Luga dhe piruni prej silikoni ushqimor, është seti ideali, i krijuar për vetëushqyerje, i cili ndihmon në zhvillimin e aftësive të shkëlqyera motorike.  Majat e buta të lugës dhe pirunit silikoni nuk do të irritojnë mishrat e ndjeshme të një fëmije që janë në fazen para, gjatë dhe pas daljes së dhëmbëve. Forma ergonomike është e përshtatshme për duart e vogla.

  Përmban:

  • 1 pirun
  • 1 lugë

  Karakteristikat:

  • Set ideal për ushqimin e vogëlushëve
  • Madhësia e pjesëve janë ideuar për tu kapur dhe mbajtur lehtë nga vogëlushët
  • Nuk irritojnë mishrat e vogëlushëve

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: +9 muajsh
  • Materiali: 100% silikon
  • Përmasat: 3.5 x 14 x 1 cm
 • Pjatë silikoni puzzle 2,900 L
  Beige/ GreyYellow/ Grey

  Pjatë silikoni me 3 ndarje të ndashme nga njëra-tjetra, të cilat mundëson ndarjen e ushqimit me porcione. Baza thithëse e mban pjatën të fiksuar në tavolinë. E krijuar posaçërisht për të inkurajuar fëmijët të vetëushqehen me metodën baby lead weaning që promovon pavarsinë dhe zhvillon aftësitë motorike të fëmijëve. Është e përshtatshme për përdorim në furrë dhe mikrovalë deri në 200° Celsius. Nuk përmban lëndë të dëmshme, është e bërë pa BPA, pa PVC dhe ftalate. Lahet me dorë me ujë të ngrohtë dhe sapun

  Karakteristikat:

  • Pjatë silikoni me 3 ndarje të ndashme
  • Baza thithëse e mban pjatën fort dhe të sigurtë mbi tavolinë
  • Ndihmon në zhvillimin e aftësive të shkëlqyera motorike
  • I përshtatshëm për përdorim në furrë dhe mikrovalë deri në 200° C
  • Një alternativë e shëndetshme ndaj plastikës

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: +6 muajsh
  • Materiali: 100% silikon
  • PA BPA, PVC, FATALATE
  • Diametri: 19 cm
 • Pjatë silikoni me porcione 2,700 L
  Deep BluePinkVelvet roseWoody BrownYellow

  Pjatë silikoni me 3 ndarje nga njëra-tjetra, të cilat mundëson ndarjen e ushqimit me porcione. Baza thithëse e mban pjatën të fiksuar në tavolinë. E krijuar posaçërisht për të inkurajuar fëmijët të vetëushqehen me metodën baby lead weaning që promovon pavarsinë dhe zhvillon aftësitë motorike të fëmijëve. Është e përshtatshme për përdorim në furrë dhe mikrovalë deri në 200° Celsius. Nuk përmban lëndë të dëmshme, është e bërë pa BPA, pa PVC dhe ftalate. Lahet me dorë me ujë të ngrohtë dhe sapun

  Karakteristikat:

  • Pjatë silikoni me 3 ndarje
  • Baza thithëse e mban pjatën fort dhe të sigurtë mbi tavolinë
  • Ndihmon në zhvillimin e aftësive të shkëlqyera motorike
  • I përshtatshëm për përdorim në furrë dhe mikrovalë deri në 200° C
  • Një alternativë e shëndetshme ndaj plastikës

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: +6 muajsh
  • Materiali: 100% silikon
  • PA BPA, PVC, FATALATE
  • Diametri: 19 cm
 • 8 pipza silikoni – Ada 1,800 L

  Set me 8 pipza të buta për fëmijë. Vijnë në tetë ngjyra të ndryshme dhe janë të bëra nga silikon 100% ushqimor, i sigurtë dhe fleksibël. Nuk përmbajnë lëndë të dëmshme, pa BPA, pa PVC dhe ftalate. Nuk dëmtojnë mishrat e dhëmbëve dhe pastrohen me lehtësi. Lajini mirë para përdorimit të parë dhe pas çdo përdorimi. Mund ti lani, falë furçës së dhënë, me ujë të vakët dhe pak detergjent dhe më pas shpëlajini mirë. Janë rezistente ndaj temperaturave të larta prandaj mund të sterilizohen në ujë të valuar.

  Karakteristikat:

  • Set me 8 pipza të buta për fëmijë
  • Nuk përmbajnë lëndë të dëmshme
  • Nuk dëmtojnë mishrat e dhëmbëve
  • Pastrohet me lehtësi

  Të dhënat teknike:

  • Mosha: +9 muajsh
  • Materiali: 100% silikon

  Ka stok

 • Gushore Nuuroo – Circus 1,400 L

  Derdhja është e lejuar dhe nuk është aspak problem me gushoren për vogëlushë nga Nuuroo. Ajo vjen me ilustrime cirku të këndshme dhe me një shtresë të brëndshme të papërshkueshme nga uji. Nuk duhet të shqetësoheni për rrobat e bebit sepse ato do të qëndrojnë plotësisht të thata. Pjesa e jashtme është e bëre prej pambuku 100 % organik, i butë dhe delikat me lëkurën e fëmijëve.

  Karakteristikat:

  • Gushore pambuku me ilustrime cirku
  • E butë dhe delikate me lëkurën
  • E përshtatshme për vogëlushët e moshave nga 6 deri ne 18 muajsh
  • E papërshkrueshme nga uji

  Të dhënat teknike:

  • Materiali: Pambuk organik
  • Përmasat: 28 x 37 cm

  Ka stok

 • Gushore Glama Lama – Blu 1,500 L

  Derdhja është e lejuar dhe nuk është aspak problem me gushoren praktike për vogëlushë nga Lassig. Ajo ka një mbërthyes velcro dhe një shtresë të papërshkueshme nga uji në brendësi, në mënyrë që rrobat të qëndrojnë plotësisht të thata. Pjesa e sipërme e saj është prej 100% pambuku organik, ndërsa pjesa e pasme prej peshqiri të hollë është veçanërisht delikate me lëkurën dhe mund të përdoret gjithashtu për të fshirë gojën pas ngrënies. E pershtatshme per bebe dhe fëmijë nga 0 deri ne 12 muaj.

  Karakteristikat:

  • Gushore pambuku me ngjitëse velcro
  • Shumë e butë dhe delikate me lëkurën
  • E përshtatshme për vogëlushët e moshave nga 0 deri në 12 muajsh
  • E papërshkrueshme nga uji

  Të dhënat teknike:

  • Materiali sipërm: 100 % pambuk
  • Materiali i brëndshëm: Poliuretan termoplastik
  • Përmasat: 28,5 x 38,5 cm

  Ka stok

 • 5 pipza silikoni – Peekaboo 1,400 L

   

  Set me 5 pipza të buta për fëmijë. Vijnë në pesë ngjyra të ndryshme pastel dhe janë të bëra nga silikon 100% ushqimor, i sigurtë dhe fleksibël. Nuk përmbajnë lëndë të dëmshme, pa BPA, pa PVC dhe ftalate. Nuk dëmtojnë mishrat e dhëmbëve dhe pastrohen me lehtësi. Lajini mirë para përdorimit të parë dhe pas çdo përdorimi. Mund ti lani, falë furçës së dhënë, me ujë të vakët dhe pak detergjent dhe më pas shpëlajini mirë. Janë rezistente ndaj temperaturave të larta prandaj mund të sterilizohen në ujë të valuar.

  Karakteristikat:

  • Set me 5 pipza të buta për fëmijë
  • Nuk përmbajnë lëndë të dëmshme
  • Nuk dëmtojnë mishrat e dhëmbëve
  • Pastrohen me lehtësi

  Të dhënat teknike:

  • Materiali: 100% silikon ushqimor
  • Përmasat: 13.5 cm
  • Lahen në pjatalarëse me temperaturë deri në 100° C
  • Rezistente ndaj temperaturave nga -40°C deri në 230°C.

  Ka stok

 • Set me 3 pjesë Kiddish – Rozë 1,800 L

  Seti Kiddish me lugë, pirun dhe thikë nga Deer Friends është krijuar me forma të rrumbullakosura për të ndihmuar të vegjlit të praktikojnë vetë-ushqyerjen në mënyrë të sigurtë. Përmasat janë të mirë menduara për duart e vogla dhe të provuara tërësisht nga fëmijët. Ky set është i krijuar në Danimarkë me materiale tërësisht të riciklueshme. Produktet janë të veshura me një material super të butë dhe ngjyrat mat përshtaten me të gjitha pjesët e tjera të koleksionit Kiddish.

  Karakteristikat:

  • Set me pirun, lugë dhe thikë për fëmijë
  • Me forma të rrumbullakosura dhe përmasa të përshtatshme për fëmijë të vegjël
  • Mund të lahen në pjatalarëse
  • Rezistente ndaj nxehtësisë deri ne max 70°C

  Të dhëna teknike:

  • Përmasat: 13 x 3 x 1 cm
  • Të provuara dhe të çertifikuara me standartet europiane EN 14372 dhe standartet 10/2011 & 1935/2004 për materialet në kontakt me ushqimin

  Ka stok

 • Set ngrënie Stick & Stay – Mix Pastel 7,800 L

  Kutia Stick & Stay me 4 pjesë është një ide dhurate origjinale dhe shumë e dobishme, e përkryer për fëmijët që kanë filluar të hanë vetë! Ajo përfshin një pjatë me 3 ndarje me bazë thithëse dhe një pjatë për fruta gjithashtu me bazë thithëse, një gushore me xhep dhe një gotë të vogël të gjitha të realizuara me silikon 100 % ushqimor. Setet e ushqimit prej silikoni janë jashtëzakonisht praktike për fëmijët e vegjël. Ato janë të pathyeshme, të papërshkrueshme nga uji, nuk rrëshqasin dhe i bëjnë përpjekjet e para për t’u vetë-ushqyer më pak stresuese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët.

  Karakteristikat:

  • Set ngrënie silikoni për fëmijë
  • Seti përmban një gushore, një pjatë me 3 ndarje, një pjatë për fruta dhe një gotë
  • Pjatat janë të dyja me bazë thithëse
  • Të gjitha janë të realizuara me silikon ushqimor, pa lëndë toskike, BPA, PVC dhe ftalate
  • Mund të përdoren në furrë, mikrovalë, pjatalarëse dhe ngrirje
  • Nuk rrëshqasin, nuk thyhen dhe janë të papërshkrueshme nga uji
  • Ide e shkëlqyer dhurate

  Të dhëna teknike:

  • Pjata elphee: 21 x 17 x 2.5 cm
  • Pjata Croco: 21 x 9.2 x 3 cm
  • Gota: Ø 6.6 cm dhe lartësi 7.4 cm
  • Gushorja: 27 x 19 x 4.5 cm
  • Materiali: 100 % silikon ushqimor

  Ka stok

 • Set Peekaboo spout/snack cup – Powder 4,200 L

  Set silikoni për pije dhe snacks nga koleksioni Peekaboo. I përsosur për vogëlushët të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën e ushqimeve të ngurta dhe ujin. Filxhani i ushqimit ju lejon të merrni kudo me vete fruta dhe snacks të ndryshëm duke u siguruar që ushqimet të mos bien edhe nëse filxhani rrokulliset. Filxhani i lëngjeve parandalon derdhjen e tyre falë  kapakut hermetik dhe dy dorezat sigurojnë një kapje të qëndrueshme dhe të lehtë. Ky set i lezetshëm me ngjyra të ëmbla dhe gdhëndje kafshësh simpatike është i realizuar me silikon 100 % ushqimor, i sigurtë për fëmijët, i pathyeshëm dhe i qëndrueshëm në kohë. Material sigurtë për pjatalarës, për përdorim në furrë, mikrovalë dhe ngrirje.

  Karakteristikat:

  • Set me filxhan për lëngje me kapak dhe fixhan për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët dhe rezistent 
  • Filxhanët janë të lehtë në peshë, nuk thyhen dhe nuk rrëshqasin
  • Mund t’i përdorni në mikrovalë, furrë, pjatalarëse dhe ngrirje
  • Rezistente ndaj temperaturave nga – 40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Diametri: 6.5 cm
  • Përmasat e filxhanit të ujit: Ø 6.5 x lartësia 9 cm
  • Përmasat e filxhanit të ushqimit:  Ø 8 x lartësia 6.5 cm
  • Vëllimet respektive: 120 dhe 160 ml

  Ka stok

 • Set Peekaboo spout/snack cup – Gri 4,200 L

  Set silikoni për pije dhe snacks nga koleksioni Peekaboo. I përsosur për vogëlushët të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën e ushqimeve të ngurta dhe ujin. Filxhani i ushqimit ju lejon të merrni kudo me vete fruta dhe snacks të ndryshëm duke u siguruar që ushqimet të mos bien edhe nëse filxhani rrokulliset. Filxhani i lëngjeve parandalon derdhjen e tyre falë  kapakut hermetik dhe dy dorezat sigurojnë një kapje të qëndrueshme dhe të lehtë. Ky set i lezetshëm me ngjyra të ëmbla dhe gdhëndje kafshësh simpatike është i realizuar me silikon 100 % ushqimor, i sigurtë për fëmijët, i pathyeshëm dhe i qëndrueshëm në kohë. Material sigurtë për pjatalarës, për përdorim në furrë, mikrovalë dhe ngrirje.

  Karakteristikat:

  • Set me filxhan për lëngje me kapak dhe fixhan për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët dhe rezistent 
  • Filxhanët janë të lehtë në peshë, nuk thyhen dhe nuk rrëshqasin
  • Mund t’i përdorni në mikrovalë, furrë, pjatalarëse dhe ngrirje
  • Rezistente ndaj temperaturave nga – 40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Diametri: 6.5 cm
  • Përmasat e filxhanit të ujit: Ø 6.5 x lartësia 9 cm
  • Përmasat e filxhanit të ushqimit:  Ø 8 x lartësia 6.5 cm
  • Vëllimet respektive: 120 dhe 160 ml

  Ka stok

 • Set Peekaboo spout/snack cup – Jeshile 4,200 L

  Set silikoni për pije dhe snacks nga koleksioni Peekaboo. I përsosur për vogëlushët të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën e ushqimeve të ngurta dhe ujin. Filxhani i ushqimit ju lejon të merrni kudo me vete fruta dhe snacks të ndryshëm duke u siguruar që ushqimet të mos bien edhe nëse filxhani rrokulliset. Filxhani i lëngjeve parandalon derdhjen e tyre falë  kapakut hermetik dhe dy dorezat sigurojnë një kapje të qëndrueshme dhe të lehtë. Ky set i lezetshëm me ngjyra të ëmbla dhe gdhëndje kafshësh simpatike është i realizuar me silikon 100 % ushqimor, i sigurtë për fëmijët, i pathyeshëm dhe i qëndrueshëm në kohë. Material sigurtë për pjatalarës, për përdorim në furrë, mikrovalë dhe ngrirje.

  Karakteristikat:

  • Set me filxhan për lëngje me kapak dhe fixhan për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët dhe rezistent 
  • Filxhanët janë të lehtë në peshë, nuk thyhen dhe nuk rrëshqasin
  • Mund t’i përdorni në mikrovalë, furrë, pjatalarëse dhe ngrirje
  • Rezistente ndaj temperaturave nga – 40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Diametri: 6.5 cm
  • Përmasat e filxhanit të ujit: Ø 6.5 x lartësia 9 cm
  • Përmasat e filxhanit të ushqimit:  Ø 8 x lartësia 6.5 cm
  • Vëllimet respektive: 120 dhe 160 ml

  Ka stok

 • Set Peekaboo spout/snack cup – Blu 4,200 L

  Set silikoni për pije dhe snacks nga koleksioni Peekaboo. I përsosur për vogëlushët të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën e ushqimeve të ngurta dhe ujin. Filxhani i ushqimit ju lejon të merrni kudo me vete fruta dhe snacks të ndryshëm duke u siguruar që ushqimet të mos bien edhe nëse filxhani rrokulliset. Filxhani i lëngjeve parandalon derdhjen e tyre falë  kapakut hermetik dhe dy dorezat sigurojnë një kapje të qëndrueshme dhe të lehtë. Ky set i lezetshëm me ngjyra të ëmbla dhe gdhëndje kafshësh simpatike është i realizuar me silikon 100 % ushqimor, i sigurtë për fëmijët, i pathyeshëm dhe i qëndrueshëm në kohë. Material sigurtë për pjatalarës, për përdorim në furrë, mikrovalë dhe ngrirje.

  Karakteristikat:

  • Set me filxhan për lëngje me kapak dhe fixhan për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët dhe rezistent 
  • Filxhanët janë të lehtë në peshë, nuk thyhen dhe nuk rrëshqasin
  • Mund t’i përdorni në mikrovalë, furrë, pjatalarëse dhe ngrirje
  • Rezistente ndaj temperaturave nga – 40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Diametri: 6.5 cm
  • Përmasat e filxhanit të ujit: Ø 6.5 x lartësia 9 cm
  • Përmasat e filxhanit të ushqimit:  Ø 8 x lartësia 6.5 cm
  • Vëllimet respektive: 120 dhe 160 ml

  Ka stok

 • Set Peekaboo spout/snack cup – Mustardë 4,200 L

  Set silikoni për pije dhe snacks nga koleksioni Peekaboo. I përsosur për vogëlushët të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën e ushqimeve të ngurta dhe ujin. Filxhani i ushqimit ju lejon të merrni kudo me vete fruta dhe snacks të ndryshëm duke u siguruar që ushqimet të mos bien edhe nëse filxhani rrokulliset. Filxhani i lëngjeve parandalon derdhjen e tyre falë  kapakut hermetik dhe dy dorezat sigurojnë një kapje të qëndrueshme dhe të lehtë. Ky set i lezetshëm me ngjyra të ëmbla dhe gdhëndje kafshësh simpatike është i realizuar me silikon 100 % ushqimor, i sigurtë për fëmijët, i pathyeshëm dhe i qëndrueshëm në kohë. Material sigurtë për pjatalarës, për përdorim në furrë, mikrovalë dhe ngrirje.

  Karakteristikat:

  • Set me filxhan për lëngje me kapak dhe fixhan për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët dhe rezistent 
  • Filxhanët janë të lehtë në peshë, nuk thyhen dhe nuk rrëshqasin
  • Mund t’i përdorni në mikrovalë, furrë, pjatalarëse dhe ngrirje
  • Rezistente ndaj temperaturave nga – 40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Diametri: 6.5 cm
  • Përmasat e filxhanit të ujit: Ø 6.5 x lartësia 9 cm
  • Përmasat e filxhanit të ushqimit:  Ø 8 x lartësia 6.5 cm
  • Vëllimet respektive: 120 dhe 160 ml

  Ka stok

 • Filxhan silikoni Peekaboo – Mustardë 2,200 L

  Filxhan silikoni hermetik, i krijuar për të ndihmuar të vegjlit teksa provojnë gllënjkat e para të ujit. Me 2 doreza anësore dhe kapakun me grykë, të vegjlit do ta kenë shumë të thjeshtë që të mësojnë të pinë vetë, si të rriturit! Kur fëmija të jetë gati, mund ta hiqni kapakun dhe ta përdorni si një gotë normale. Praktik, i sigurtë, jo i rrëshqitshëm dhe shumë i lehtë për t’u kapur. Filxhani është realizuar me silikon 100 %  ushqimor i cili është plotësisht i sigurtë për fëmijët dhe gjithashtu i përshtatshëm për t’u përdorur në mikrovalë, ngrirje ose pjatalarëse. 

  Karakteristikat:

  • Fixhan silikon me kapak hermetik dhe grykëz
  • Nuk thyhet dhe nuk rëshqet
  • Kur fëmijët të rriten mund të përdoret pa kapak si një gotë normale
  • Mund të përdoret në mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse
  • Rezistent në temperaturat nga -40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: 100% silikon ushqimor
  • Kapaciteti: 120 ml
  • Diametri: 6.5 cm
  • Lartësia: 9 cm

  Ka stok

 • Filxhan silikoni Peekaboo – Jeshil 2,200 L

  Filxhan silikoni hermetik, i krijuar për të ndihmuar të vegjlit teksa provojnë gllënjkat e para të ujit. Me 2 doreza anësore dhe kapakun me grykë, të vegjlit do ta kenë shumë të thjeshtë që të mësojnë të pinë vetë, si të rriturit! Kur fëmija të jetë gati, mund ta hiqni kapakun dhe ta përdorni si një gotë normale. Praktik, i sigurtë, jo i rrëshqitshëm dhe shumë i lehtë për t’u kapur. Filxhani është realizuar me silikon 100 %  ushqimor i cili është plotësisht i sigurtë për fëmijët dhe gjithashtu i përshtatshëm për t’u përdorur në mikrovalë, ngrirje ose pjatalarëse. 

  Karakteristikat:

  • Fixhan silikon me kapak hermetik dhe grykëz
  • Nuk thyhet dhe nuk rëshqet
  • Kur fëmijët të rriten mund të përdoret pa kapak si një gotë normale
  • Mund të përdoret në mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse
  • Rezistent në temperaturat nga -40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: 100% silikon ushqimor
  • Kapaciteti: 120 ml
  • Diametri: 6.5 cm
  • Lartësia: 9 cm

  Ka stok

 • Filxhan silikoni Peekaboo – Blu 2,200 L

  Filxhan silikoni hermetik, i krijuar për të ndihmuar të vegjlit teksa provojnë gllënjkat e para të ujit. Me 2 doreza anësore dhe kapakun me grykë, të vegjlit do ta kenë shumë të thjeshtë që të mësojnë të pinë vetë, si të rriturit! Kur fëmija të jetë gati, mund ta hiqni kapakun dhe ta përdorni si një gotë normale. Praktik, i sigurtë, jo i rrëshqitshëm dhe shumë i lehtë për t’u kapur. Filxhani është realizuar me silikon 100 %  ushqimor i cili është plotësisht i sigurtë për fëmijët dhe gjithashtu i përshtatshëm për t’u përdorur në mikrovalë, ngrirje ose pjatalarëse. 

  Karakteristikat:

  • Fixhan silikon me kapak hermetik dhe grykëz
  • Nuk thyhet dhe nuk rëshqet
  • Kur fëmijët të rriten mund të përdoret pa kapak si një gotë normale
  • Mund të përdoret në mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse
  • Rezistent në temperaturat nga -40°C deri në 230°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: 100% silikon ushqimor
  • Kapaciteti: 120 ml
  • Diametri: 6.5 cm
  • Lartësia: 9 cm

  Ka stok

 • Peekaboo Snack Cup – Raffi mustardë 1,900 L

  Ky filxhan silikoni është krijuar posaçërisht për vogëlushët që sapo kanë filluar të ushqehen me ushqime të ngurta. I përkryer për të mbajtur copa të vogla frutash, biskota dhe gjithë ushqimet e preferuara të fëmijës tuaj në një enë të lehtë dhe të sigurtë që nuk thyhet, nuk rrëshqet dhe mbi të gjitha nuk i derdh ushqimet. Kapet lehtësisht nga duart e vogla të fëmijëve dhe mund të merret me vete kudo. E zbukuruar me kafshët e adhuruesheshme të Done by Deer!

  Karakteristikat:

  • Filxhan silikoni për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët, pa lëndë toksike
  • Praktik dhe i lehtë
  • Nuk thyhet dhe nuk rrëshqet
  • Nuk e derdh ushqimin edhe nëse rrokulliset
  • Mund të përdoret në mikrovalë
  • Mund të lahet në pjatalarëse deri në 100°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: silikon 100 % ushqimor
  • Pesha: 114 g
  • Diametri: 8 cm
  • Lartësia: 6.5 cm

  Ka stok

 • Peekaboo Snack Cup – Raffi gri 1,900 L

  Ky filxhan silikoni është krijuar posaçërisht për vogëlushët që sapo kanë filluar të ushqehen me ushqime të ngurta. I përkryer për të mbajtur copa të vogla frutash, biskota dhe gjithë ushqimet e preferuara të fëmijës tuaj në një enë të lehtë dhe të sigurtë që nuk thyhet, nuk rrëshqet dhe mbi të gjitha nuk i derdh ushqimet. Kapet lehtësisht nga duart e vogla të fëmijëve dhe mund të merret me vete kudo. E zbukuruar me kafshët e adhuruesheshme të Done by Deer!

  Karakteristikat:

  • Filxhan silikoni për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët, pa lëndë toksike
  • Praktik dhe i lehtë
  • Nuk thyhet dhe nuk rrëshqet
  • Nuk e derdh ushqimin edhe nëse rrokulliset
  • Mund të përdoret në mikrovalë
  • Mund të lahet në pjatalarëse deri në 100°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: silikon 100 % ushqimor
  • Pesha: 114 g
  • Diametri: 8 cm
  • Lartësia: 6.5 cm

  Ka stok

 • Peekaboo Snack Cup – Raffi jeshil 1,900 L

  Ky filxhan silikoni është krijuar posaçërisht për vogëlushët që sapo kanë filluar të ushqehen me ushqime të ngurta. I përkryer për të mbajtur copa të vogla frutash, biskota dhe gjithë ushqimet e preferuara të fëmijës tuaj në një enë të lehtë dhe të sigurtë që nuk thyhet, nuk rrëshqet dhe mbi të gjitha nuk i derdh ushqimet. Kapet lehtësisht nga duart e vogla të fëmijëve dhe mund të merret me vete kudo. E zbukuruar me kafshët e adhuruesheshme të Done by Deer!

  Karakteristikat:

  • Filxhan silikoni për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët, pa lëndë toksike
  • Praktik dhe i lehtë
  • Nuk thyhet dhe nuk rrëshqet
  • Nuk e derdh ushqimin edhe nëse rrokulliset
  • Mund të përdoret në mikrovalë
  • Mund të lahet në pjatalarëse deri në 100°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: silikon 100 % ushqimor
  • Pesha: 114 g
  • Diametri: 8 cm
  • Lartësia: 6.5 cm

  Ka stok

 • Peekaboo Snack Cup – Raffi blu 1,900 L

  Ky filxhan silikoni është krijuar posaçërisht për vogëlushët që sapo kanë filluar të ushqehen me ushqime të ngurta. I përkryer për të mbajtur copa të vogla frutash, biskota dhe gjithë ushqimet e preferuara të fëmijës tuaj në një enë të lehtë dhe të sigurtë që nuk thyhet, nuk rrëshqet dhe mbi të gjitha nuk i derdh ushqimet. Kapet lehtësisht nga duart e vogla të fëmijëve dhe mund të merret me vete kudo. E zbukuruar me kafshët e adhuruesheshme të Done by Deer!

  Karakteristikat:

  • Filxhan silikoni për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët, pa lëndë toksike
  • Praktik dhe i lehtë
  • Nuk thyhet dhe nuk rrëshqet
  • Nuk e derdh ushqimin edhe nëse rrokulliset
  • Mund të përdoret në mikrovalë
  • Mund të lahet në pjatalarëse deri në 100°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: silikon 100 % ushqimor
  • Pesha: 114 g
  • Diametri: 8 cm
  • Lartësia: 6.5 cm

  Ka stok

 • Peekaboo Snack Cup – Raffi rozë 1,900 L

  Ky filxhan silikoni është krijuar posaçërisht për vogëlushët që sapo kanë filluar të ushqehen me ushqime të ngurta. I përkryer për të mbajtur copa të vogla frutash, biskota dhe gjithë ushqimet e preferuara të fëmijës tuaj në një enë të lehtë dhe të sigurtë që nuk thyhet, nuk rrëshqet dhe mbi të gjitha nuk i derdh ushqimet. Kapet lehtësisht nga duart e vogla të fëmijëve dhe mund të merret me vete kudo. E zbukuruar me kafshët e adhuruesheshme të Done by Deer!

  Karakteristikat:

  • Filxhan silikoni për ushqime të shpejta
  • Material i sigurtë për fëmijët, pa lëndë toksike
  • Praktik dhe i lehtë
  • Nuk thyhet dhe nuk rrëshqet
  • Nuk e derdh ushqimin edhe nëse rrokulliset
  • Mund të përdoret në mikrovalë
  • Mund të lahet në pjatalarëse deri në 100°C

  Të dhëna teknike:

  • Materiali: silikon 100 % ushqimor
  • Pesha: 114 g
  • Diametri: 8 cm
  • Lartësia: 6.5 cm

  Ka stok

 • Pjatë ngrënie Peekaboo – Jeshile 2,400 L

  Pjatë ngrënie silikoni. Një ide e thjeshtë por shumë e bukur dhe praktike! Pjata ka skaje të larta dhe të rrumbullakosura që do ti ndihmojnë fëmijët të kapin lehtësisht ushqimin. Materiali i përdorur është 100% silikon ushqimor duke e bërë atë super të sigurtë dhe higjienik pasi nuk përmban kimikate të dëmshme. Përveç kësaj nuk thyhet, nuk rrëshqet dhe mund të përdoret në mikrovalë me temperaturë deri në 230° si dhe mund të lahet në pjatalarës. Pjata është e zbukuruar me një elefant të lezetshëm të gdhëndur në njërin skaj të saj që do ta bëjë kohën e ushqimit argëtuese dhe të gëzueshme!

  Karakteristikat:

  • Pjatë silikoni praktike, e këndshme dhe e sigurtë
  • Nuk thyhet dhe nuk rrëshqet
  • Nuk përmban kimikate të dëmshme për shëndetin
  • Mund të përdoret në mikrovalë deri në 230° C
  • Mund të përdoret në pjatalarëse deri në 100° C

  Të dhëna teknike

  • Materiali: 100% silikon ushqimor
  • Diametri: 11.5 cm
  • Kapaciteti: 275 ml

  Ka stok

 • Set ngrënie Peekaboo – Blu 4,800 L

  Setet e ushqimit prej silikoni janë jashtëzakonisht praktike për fëmijët e vegjël. Ato janë të pathyeshme dhe i bëjnë përpjekjet e para për t’u vetë-ushqyer më pak stresuese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Me kompletin e enëve Peekaboo nga Done by Deer, vogëlushi juaj do e presë me padurim orarin e ushqimit! Ky set përmban një lugë, një gushore dhe një pjatë me bord të ngritur. Përmasat janë të menduara posaçërisht për duart e vogla duke nxitur kështu dëshirën për pavarsi. Materialet janë plotësisht të sigurta për fëmijët, të realizuara pa lëndë toksike, pa BPA, PVC dhe ftalate.

  Karakteristikat:

  • Set ngrënie i përbërë nga një pjatë, një gushore dhe një lugë
  • Nxit fëmijët të vetë-ushqehen
  • Të realizuara pa lëndë toksike dhe pa BPA, PVC dhe ftalate
  • Janë të lehta, nuk thyhen, nuk rrëshqasin, janë rezistente ndaj nxehtësisë dhe pastrohen lehtësisht
  • Mund të përdoren në furrë, mikrovalë, ngrirje dhe pjatalarëse
  • Rezistente ndaj temperaturave nga – 40°C deri në 230°C
  • Pjata ka bord të ngritur për të thjeshtësuar kapjen e ushqimit
  • Luga prej inoksi me bisht silikoni është e lehtë dhe e thjeshtë për t’u kapur
  • Gushorja prej silikoni është e butë dhe e rehatshme në trup, e papërshkueshme nga uji dhe ka 5 vrima me të cilat i përshtatet lehtësisht përmasave të ndryshme

  Të dhëna teknike:

  • Diametri i pjatës: 11.5 cm
  • Gjatësia e pirunit: 14.5 cm
  • Përmasat e gushores: 27 x 19 x 4.5 cm
  • Materiali: 100 % silikon ushqimor

  Ka stok

Close SHPORTA BEE
Close Lista e dëshirave
Parë së fundmi Close
Close

Close
Bee Kids
Categories