Cybex Pallas M-Fix SL car seat – Grey

Marka

44,100 L

Brand:  
Cybex

Ashtu si Grupi 1 Pallas M-Fix SL përmban një jastëk sigurie me gjerësi të rregullueshme. Për fëmijët që peshojnë më shumë se 15 kg (përafërsisht nga mosha tre vjeç) sedilja mund të shndërrohet lehtësisht në Solution M-Fix SL dhe mund të përdoret gjithashtu në makina që nuk janë të pajisura me ISOFIX falë lidhëseve. Mbrojtja lineare e optimizuar  anti-goditjet (Sistemi L.S.P.) thith energjinë e goditjes në momentin e parë të saj. Forca e një përplasje anësore përthithet në një seri lineare reagimesh nëpërmjet përdorimit të mbrojtësve të goditjes anësore, së bashku me mbrojtësit e shpatullave dhe të kokës. Në të njëjtën kohë, energjia kinetike e trupit e shkaktuar nga goditja thithet në momentin e goditjes dhe koka sillet në mënyrë aktive në një pozicion të sigurtë. Jastëku mbrojtës (në pritje të patentës) funksionon ngjashëm me një airbag, duke zvogëluar ndjeshëm forcën e një goditjeje dhe duke e shpërndarë atë në mënyrë të barabartë mbi materialet që thithin energjinë. Zonat e ndjeshme të fëmijës suaj si qafa, koka dhe kraharori janë të mbrojtura mirë falë jastëkut të rregullueshëm të goditjes. Ai rregullohet duke përdorur njërën dorë për t’iu përshtatur trupit të fëmijës suaj dhe ofron më shumë liri lëvizjeje për pjesën e sipërme të trupit. Cybex Silver Pallas-Fix rritet me fëmijën. Në fakt, mund të përdoret për më shumë se 11 vjet (afërsisht nga 9 muaj deri në 12 vjeç). Ashtu si Grupi 1, ai është i pajisur me një jastëk sigurie, i cili, i ngjashëm me një airbag të shpërthyer, mbron fëmijën nga rreziku i traumës së qafës në rast aksidenti, por pa u shtypur. Për fëmijët nga përafërsisht 3 vjeç e lart, sedilja mund të shndërrohet lehtësisht në një grup vendesh 2/3 nga seria Solution. Sistemi i integruar i ajrosjes ju lejon të ruani një temperaturë të rehatshme të trupit edhe në ditët më të nxehta. Një element shtesë komoditeti është një sistem kanalesh ajrimi me rrjetë që kalojnë përmes pjesëve të mbështetëses dhe sediljes. Kjo siguron një temperaturë të këndshme edhe në ditët e nxehta.

Karakteristika:

 • Mbrojtja lineare nga goditjet anësore (Sistemi L.S.P.)
 • Jastëk sigurie me gjerësi të rregullueshme
 • Sedilje makine 2 në 1
 • Sistem ajrosje i optimizuar
 • Mbështetësja e kokës e rregullueshme në 12 pozicione
 • Mbrojtje komode që rritet me fëmijën
 • Mbështetëse e rregullueshme e shpinës
 • Përshtatet në mënyrë të përkryer me sediljen e makinës.
 • Lidhje ISOFIX
 • Mund të përdoret edhe në makina që nuk janë të pajisura me ISOFIX.

Të dhëna teknike:

 • OKB R44/04
 • Madhësia 1/2/3
 • Pesha e fëmijës: nga përafërsisht 9 deri në 36 kg
 • Mosha: nga rreth 9 muaj deri në 12 vjet
 • Lartësia: nga 76 në 150 cm përafërsisht

Përmasat dhe pesha:

 • Gjatësia: 37 cm
 • Gjerësia: 54 cm
 • Lartësia: 61.5 cm
 • Pesha: 6.86 kg
  Hurry up! Sale end in:
+
 • Cybex Pallas M-Fix SL car seat - Grey

  44,100 L

  Request a Call Back

  •  Delivery & Return

   Ne dëshirojmë të shtojmë vlerë në jetën tuaj të përditshme, të kuptojmë çfarë ju bën të lumtur, çfarë e përmirëson jetën e familjes tuaj, çfarë ju jep kënaqësi, çfarë ju argëton dhe ju suprizon, për ta transformuar atë dije në shërbime dhe produkte cilësore.

   Dërgesat & Ndërrimet

   Çdo porosi brenda qytetit të Tiranës ka një kosto transporti, 200 lekë. Për rrethinat në Tiranë dhe çdo qytet të vendit ka një kosto transporti prej 300 lekë. Për porositë nga Kosova, kosto e transportit është 850 lekë, ndërsa me vendet e tjera, kostot e transportit janë sipas çmimeve të operatorëve postarë.

   Bee Kids ofron mundësinë e ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e ndërrimit të porosisë. Ndërrimet e produkteve të blera, në dyqan ose online, bëhet deri në 3 ditë nga momenti i blerjes. Gjithashtu ndërrimet bëhen me produkte të një vlere të barasvlefshme ose më të lartë.

   Informacioni

   Na kontaktoni për çdo informacion apo shqetësim tuajin në një nga format e mëposhtme të kontaktit:

   Email: [email protected]

   WhatsApp: +355 68 904 1249

  •  Ask a Question

   Cybex Pallas M-Fix SL car seat - Grey

   44,100 L

   Ask a Question

     Estimated Delivery: Nën 30 – Nën 30
     ... people are viewing this right now

     Share
   Garantuar nga Bee KidsTrust
   Marka

   Cybex

   Mosha

   Nga 9 muaj deri në 12 vjec

   Cybex Pallas M- Fix

   SL Gray Rabbit dark grey, SL Pure Black

   Close
   Kategoritë
   Close My Cart
   Close Wishlist
   Recently Viewed Close
   Close

   Close
   Navigation
   Categories