Pallas M-Fix car seat Magnolia Pink

Marka

44,100 L

Brand:  
Cybex

Sedilja e makinës Pallas M-Fix  është e pajisur me një jastëk sigurie me gjerësi të rregullueshme, i cili, në rast aksidenti, sillet si një airbag i shpërthyer, duke e mbrojtur fëmijën nga traumat në qafë. Mund të përdoret edhe në makina që nuk janë të pajisura me ISOFIX. Forcat e një aksidenti frontal shpërndahen në sipërfaqen e madhe të jastëkut dhe thithen nga materialet me të cilat është bërë. Ky sistem rikrijon mbrojtjen e një airbag të vendosur dhe ndihmon ndjeshëm në zvogëlimin e forcave të goditjes në rast aksidenti. Asnjë traumë nga rripi si dhe zonat e ndjeshme të kokës, qafës dhe organeve të brendshme janë të mbrojtura. Jastëku me rregullim të gjerësisë me një dorë (patentë në pritje) është i rregullueshëm për t’u përshtatur në mënyrë të përsosur me trupin e fëmijës për rehati maksimale, ofron liri më të madhe lëvizje të pjesës së sipërme të trupit dhe siguri maksimale, veçanërisht në përplasjet ballore në krahasim me sistemet konvencionale të rripave me 5 pika.

Për fëmijët mbi 3 vjeç, sedilja shndërrohet lehtësisht në grupin 2/3 e serisë Solution. Me sistemin LSP Plus, forca e një përplasjeje anësore zvogëlohet dhe përthihet nga mbrojtëset anësore të rregullueshme në mënyrë të pavarur në lidhje me mbrojtëset e shpatullave dhe të kokës. Në të njëjtën kohë energjia kinetike e trupit për shkak të goditjes përthithet menjëherë dhe koka kthehet menjëherë në pozicionin e sigurtë.

 

 • Falë një funksioni praktik mbështetës, sedilja mund të rregullohet në pozicionin e gjumit me njërën dorë.
 • Mbështetësja e kokës që shtrihet me 3 pozicione parandalon që koka e fëmijës suaj të bjerë përpara kur fle
 • Jastëk sigurie i rregullueshëm me një dorë
 • Deri në 11 vjet përdorim
 • Mbrojtje lineare nga goditjet anësore me rregullim të pavarur (Sistemi L.S.P. Plus)
 • Mbështetës koke i patentuar
 • Lidhje ISOFIX për stabilitet dhe siguri më të madhe
 • Pallas-M-Fix është një gjeneratë e re e sigurisë
 • Mburoja e rregullueshme  zvogëlon rrezikun e dëmtimeve serioze të qafës pa e kufizuar fëmijën
 • Ofron siguri maksimale për fëmijët
 • E projektuar me teknologji evolucionare
 • Sistemi i ventilimit: Mban një temperaturë të rehatshme të trupit
 • Pesha mbajtëse: 9- 36 kg
 • Mosha: Nga 9 muajsh deri në 12 vjeç

Ka stok

+
 • Pallas M-Fix car seat Magnolia Pink

  44,100 L

  Request a Call Back

  •  Delivery & Return

   Ne dëshirojmë të shtojmë vlerë në jetën tuaj të përditshme, të kuptojmë çfarë ju bën të lumtur, çfarë e përmirëson jetën e familjes tuaj, çfarë ju jep kënaqësi, çfarë ju argëton dhe ju suprizon, për ta transformuar atë dije në shërbime dhe produkte cilësore.

   Dërgesat & Ndërrimet

   Çdo porosi brenda qytetit të Tiranës ka një kosto transporti, 200 lekë. Për rrethinat në Tiranë dhe çdo qytet të vendit ka një kosto transporti prej 300 lekë. Për porositë nga Kosova, kosto e transportit është 850 lekë, ndërsa me vendet e tjera, kostot e transportit janë sipas çmimeve të operatorëve postarë.

   Bee Kids ofron mundësinë e ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e ndërrimit të porosisë. Ndërrimet e produkteve të blera, në dyqan ose online, bëhet deri në 3 ditë nga momenti i blerjes. Gjithashtu ndërrimet bëhen me produkte të një vlere të barasvlefshme ose më të lartë.

   Informacioni

   Na kontaktoni për çdo informacion apo shqetësim tuajin në një nga format e mëposhtme të kontaktit:

   Email: [email protected]

   WhatsApp: +355 68 904 1249

  •  Ask a Question

   Pallas M-Fix car seat Magnolia Pink

   44,100 L

   Ask a Question

     Estimated Delivery: Nën 30 – Nën 30
     ... people are viewing this right now

     Share
   Garantuar nga Bee KidsTrust
   Marka

   Cybex

   Mosha

   Nga 9 muaj deri në 12 vjec

   Ngjyrë

   Magnolia Pink

   Gjatësia e përshtatshme

   Nga 76 deri më 150 cm

   Pesha mbajtëse

   Nga 9 deri më 36 kg

   Close
   Kategoritë
   Close My Cart
   Close Wishlist
   Recently Viewed Close
   Close

   Close
   Navigation
   Categories