Rrip makine për gra shtatzënë

Marka

5,800 L

Brand:  
BeSafe

Me përshtatësin BeSafe, rripi i ijeve shkon poshtë fëmijës së palindur. Përshtatësi Besafe duhet të përdoret që në fillim të shtatzënisë, pasi zvogëlon rrezikun e shkëputjes së placentës dhe parandalon abortin në rast frenimi të papritur ose aksidenti automobilistik. Përveç kësaj, është komode për të ngarë kur rripat e sigurimit nuk e mbajnë barkun.

Në rast aksidenti, një i rritur hidhet përpara me një forcë prej 3 deri në 5 ton. Rripi i prehrit zakonisht kalon nëpër barkun e një gruaje shtatzënë, gjë që bën që fëmija i palindur t’i nënshtrohet presionit ekstrem ndaj goditjes.

Përshtatësi BeSafe për gratë shtatzëna është një sistem i thjeshtë rripash sigurie që përdoret së bashku me rripat e sigurisë së makinës. Produkti përbëhet nga një jastëk i vendosur në sediljen e makinës, rripa të ngjitur rreth pjesës së pasme të sediljes dhe një rrip i fortë që mbyllet me një click.
Gruaja ulet në një jastëk të vendosur në sedilje, vendos rripin e sigurimit me 3 pika, vendos rripin e belit përmes unazës së rripit dhe e lidh atë. Më pas shtrëngon rripin e ijeve dhe kraharorit. Rripi i prehrit shkon në nivelin e legenit – nën bark. Përshtatësi BeSafe duhet të përdoret që nga fillimi i shtatzënisë.

Karakteristika:

 • Përshtatës për rripat e sigurisë në makinë për gra shtatzënë
 • Përdoret sëbashku me rripat e makinës
 • Fiksohet lehtësisht
 • Mbron fetusin dhe nënën nga presioni i ushtruar nga rripat
 • Përdoret që nga fillimi i shtatzënisë

Hulumtimet në Universitetin e Miçiganit në bashkëpunim me Departamentin e Transportit Mjekësor kanë treguar se çdo vit në SHBA ka 4000 aborte, të shkaktuara nga dëmtimet e barkut si pasojë e timonit dhe rripave të sigurisë. Një numër i ngjashëm fëmijësh lindin me lëndime të shkaktuara nga të njëjtat shkaqe. Shumë gra shtatzëna që morën pjesë në studim shprehën mendimin se u përpoqën të vendosnin rripin e sigurimit nën bark, por ai lëvizte lart gjatë ngarjes. Ky efekt ndodh më shpesh kur barku është më i madh, si dhe për gratë më të shkurtra, edhe kur sedilja e pasagjerit zhvendoset fort përpara. Si fetusi ashtu edhe mitra janë të ekspozuar ndaj presionit të madh, i cili mund të shkaktojë shkëputjen e placentës. Një studim i kryer në Kaliforni mes 208 grave shtatzëna që pësuan një aksident automobilistik, tregoi se 16.7% e tyre kishin rripa sigurie që shkaktuan dëmtime të fetusit.

 

Ka stok

+
 • Rrip makine për gra shtatzënë

  5,800 L

  Request a Call Back

  •  Delivery & Return

   Ne dëshirojmë të shtojmë vlerë në jetën tuaj të përditshme, të kuptojmë çfarë ju bën të lumtur, çfarë e përmirëson jetën e familjes tuaj, çfarë ju jep kënaqësi, çfarë ju argëton dhe ju suprizon, për ta transformuar atë dije në shërbime dhe produkte cilësore.

   Dërgesat & Ndërrimet

   Çdo porosi brenda qytetit të Tiranës ka një kosto transporti, 200 lekë. Për rrethinat në Tiranë dhe çdo qytet të vendit ka një kosto transporti prej 300 lekë. Për porositë nga Kosova, kosto e transportit është 850 lekë, ndërsa me vendet e tjera, kostot e transportit janë sipas çmimeve të operatorëve postarë.

   Bee Kids ofron mundësinë e ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e ndërrimit të porosisë. Ndërrimet e produkteve të blera, në dyqan ose online, bëhet deri në 3 ditë nga momenti i blerjes. Gjithashtu ndërrimet bëhen me produkte të një vlere të barasvlefshme ose më të lartë.

   Informacioni

   Na kontaktoni për çdo informacion apo shqetësim tuajin në një nga format e mëposhtme të kontaktit:

   Email: [email protected]

   WhatsApp: +355 68 904 1249

  •  Ask a Question

   Rrip makine për gra shtatzënë

   5,800 L

   Ask a Question

     Estimated Delivery: Mar 26 – Mar 26
     ... people are viewing this right now

     Share
   Garantuar nga Bee KidsTrust
   Close
   Kategoritë
   Close My Cart
   Close Wishlist
   Recently Viewed Close
   Close

   Close
   Navigation
   Categories